Kwas Bołotowa z glistnikiem


Kwas Bołotowa z glistnikiem przepis

2,5-3 litry przegotowanej wody schłodzonej do temperatury pokojowej
szklanka cukru
łyżka kwaśnej prawdziwej śmietany wiejskiej
szklanka świeżego lub suszonego ziela glistnika

Wodę wlać do dużego czystego słoja. Wsypać cukier, łyżkę śmietany, rozpuścić ją mieszając. Rozdrobnione świeże lub suszone ziele glistnika umieścić w woreczku z  uprzednio wygotowanej gazy z obciążeniem aby po włożeniu do słoika opadło na dno. Nie nadają się do obciążenia metalowe przedmioty, może to być kamień, szkło, porcelana. Bołotow polecał czarny krzemień jako dodatkowe źródło kwasu krzemowego. Słoik przykryć gazą złożoną w 2-3 warstwy, nałożyć gumkę i odstawić w ciepłe ciemne miejsce na 2-3 tygodnie. W międzyczasie zaglądać do słoika, zbierać tworzący się jasny kożuszek.

Po 3 tygodniach kwas Bołotowa jest gotowy, powierzchnia powinna być czysta bez kożucha. Dobrze sfermentowany napój ma jasnożółty kolor, owocowy zapach. Kwaśno owocowy przyjemny smak z lekką nutą goryczki  jest odświeżający, lekko gazowany przypominający Fantę.  Ze słoja odlać litr do picia, wstawić do lodówki. Resztę uzupełnić litrem wody z 1/3 szklanki cukru jako pożywki dla bakterii. Po 3-4 dniach kwas ponownie sfermentuje. Czynność można powtarzać trzykrotnie.

Brudnoszary lub zielony kolor, nieprzyjemny zapach pleśni oznacza, że fermentacja nie przebiegła prawidłowo i płynu nie należy stosować. . Za prawidłowy proces odpowiada śmietana, która musi zawierać żywe kultury bakterii. Produkt ze sklepu się nie nadaje.

Jak stosować kwas Bołotowa

Leczenie składa się z 2 etapów:
Pierwszy etap 14 dni, 100 ml 3 x dziennie co wynosi 14 dni = 4,2 litra
Drugi etap przypominający 30 dni 100 ml raz dziennie = 3 litry

W pierwszy dzień zacząć od małych dawek 1 łyżkę stołową 3 x dziennie obserwując organizm, stopniowo zwiększać.
Nie stosować przy ostrej białaczce i cukrzycy!

 Korzyści z kuracji kwasem Bołotowa

Nie sposób wymienić wszystkich. Dzięki glistnikowi w sfermentowanym napoju pozostają najsilniejsze pałeczki kwasu mlekowego. Enzymy glistnika ułatwiają wydalanie soli i chlorków metali ciężkich. Jaskółcze ziele jest ziołem o  wyjątkowo skutecznym i silnym działaniu.
Kwas Bołotowa znakomicie oczyszcza przewód pokarmowy, układ oddechowy, drogi moczowe, układ rozrodczy.
Następuje szybsza wymiana komórek, w miejsce starych powstają nowe-zdrowe. Organizm się odmładza.
Poprawia się praca układu pokarmowego, ustępują zaparcia, odbudowuje flora bakteryjna. Widać to po znacznie lepszym stanie skóry i zwiększonej odporności.
Ustępuje katar, kaszel, przewlekłe stany zapalne zatok, oskrzeli. Obserwuje się poprawę przy chorobach dróg moczowych, ginekologicznych, układu krążenia.

Powraca dobre samopoczucie. Na forach rosyjsko-języcznych jest wiele relacji od osób, którym napój pomógł uporać się z różnymi problemami.

Kwas można stosować do kąpieli, nacierania skóry i podmywania przy infekcjach dróg rodnych.

Krótki film na You tube pokazuje krok po kroku etapy przygotowania napoju.