JAK SCHUDNĄĆ W HASHIMOTO?

JAK SCHUDNĄĆ W HASHIMOTO?

1. Sprawdź swoje badania laboratoryjne.

Sprawdź swoje TSH, T3 i T4. Chociaż zostałaś poinformowana, że Twoje wyniki są w “normie”, to także wyniki na pograniczu normy mogą upośledzać przemianę materii i utrudniać spalanie kalorii.

Najnowsze wytyczne zalecają aby TSH był poniżej 3, ale laboratoria wciąż posługują się starymi normami i wielu lekarzy nie jest poinformowanych o nowych wytycznych.

Większość osób czuje się najlepiej przy poziomie TSH wynoszącym 0.5 do 2.00.

Pamiętaj, że leki od tarczycy są dozowane w mikrogramach (czyli 1/1000 miligrama). Czasem nawet niewielkie zwiększenie dawki może spowodować ogromną różnicę.
Porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat dawki.

2. Rozważ czy lek, który zażywasz jest dla Ciebie odpowiedni.

Niektórym łatwiej jest utracić wagę jeżeli zastosują kombinację T4 / T3 (Armour, natura – Throid, leki specjalnie przygotowane), zamiast leków zawierających wyłącznie T4 (Synthroid, Levoxyl, Tirosint). T4 jest prekursorem T3 i u niektórych przemiana T4 do aktywnego metaboliczne i T3 jest zaburzona.

3. Rozważ swoją dietę.
Standardowa dieta amerykańska (S.A.D.) bogata w cukry proste i węglowodany jest doskonale zaprojektowana aby spowodować przyrost wagi. Nawet jogurty, które są reklamowane jako „zdrowe” zawierają równowartość 16 łyżeczek cukru!

Lubię myśleć o jedzeniu „prawdziwe jedzenie”. Jeśli dany pokarm nie był uważany za żywność 200 lat temu, prawdopodobnie nie powinno się tego jeść teraz!

Diety, które mogą pomóc utracić wagę to, między innymi, dieta ekologiczna dla ciała, dieta Paleo, dieta autoimmunologiczna Paleo, dieta SCD, dieta Westona A. Pricea lub dieta śródziemnomorska.

Diety te służą jako punkt wyjścia i być może w trakcie jej stosowania trzeba będzie coś zmienić tak aby ją dostosować do indywidualnych potrzeb.
Osoby z Hashimoto zwykle mają wiele nietolerancji pokarmowych, zwłaszcza na gluten i pokarmy mleczne.

Moja rada:
Wyeliminować cukier, przetworzoną żywność, gluten, nabiał, kukurydzę, ryż i inne węglowodany proste. Węglowodany, które przyjmujemy odkładają się w organizmie jako tłuszcz. Zalecane jest spożywanie mięsa i warzyw (najlepiej ekologicznych) oraz dobrych tłuszczów, takich jak awokado, olej z oliwek i olej kokosowy.
Nie licz kalorii a raczej staraj jeść tyle na ile ma się ochotę.
Po tygodniu czy dwóch tygodniach poczujesz się lepiej i zauważysz, że bóle brzucha, wzdęcia, odbijanie i uczucie zmęczenia ustępują i co najważniejsze utrata wagi stanie się możliwa.

4.Włącz do diety probiotyki i pokarmy fermentowane. Najnowsze badania wykazały, że osoby z nadwagą mają zaburzenia równowagi flory bakteryjnej w jelicie.

Niektóre bakterie znalezione w ludzi z nadwagą odpowiedzialne są za przyswajanie więcej kalorii z pokarmów, niż to się dzieje u osób z normalną wagą! Oznacza to, że chociaż jesz tyle samo co Twój szczupły przyjaciel, to przybywasz więcej na wadze!
Probiotyki i pokarmy fermentowane, które zawierają pożyteczne bakterie, pomogą zrównoważyć Twoją florę bakteryjną .

5. Aktywność fizyczna
Wybierz aktywność fizyczną właściwą dla siebie. Mogą to być spacery, joga, pilates, pływanie, bieganie albo zumba. Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że sprawia Ci to przyjemność.

Po więcej informacji odwiedzaj stronę Tarczyca Hashimoto