Herbatka nerkowa

Herbatka nerkowa

15 g skrzypu polnego
10 g pokrzywy zwyczajnej ( najlepiej zbieranej wiosną)
8 g rdestu ptasiego
6 g dziurawca

Taka porcja wystarcza dla jednej osoby na 3 tygodnie. Jedną łyżeczkę mieszanki zalać filiżanką wrzącej wody i zostawić do naciągnięcia przez 10 minut pod przykryciem.
Następnie odcedzić i pozostałe na sitku zioła zalać dwoma filiżankami wrzącej wody, po czym gotować na małym ogniu przez 10 minut, a następnie odcedzić i połączyć z poprzednim płynem.( chodzi o kwas krzemowy który uzyskujemy przez dłuższe gotowanie)

Herbatkę nerkową można pić tylko przez pierwsze trzy tygodnie 3 razy dziennie:
Rano – na czczo, przed obiadem i przed snem wieczorem;

Za każdym razem należy pić po pół filiżanki herbaty o temperaturze pokojowej. Herbatę nerkową można stosować niezależnie od kuracji totalnej, ale wtedy należy przestrzegać następujących zasad:

nie wolno jeść wołowiny, wieprzowiny ani żadnej mięsnej zupy, a zioła należy pic minimum przez 2, a maksimum przez 3 tygodnie.

Zupa fasolowa dla chorych o wrażliwej wątrobie

Zalewamy strąki fasoli zimną wodą i gotujemy tak długo, aż zmiękną. Potem odcedzamy strąki i zjadamy samą zupę. Odwar ze strąków fasoli jest w stanie uleczyć nas z bólów wątroby.

Kamienie nerkowe – rozpuszczanie

Szorujemy dokładnie 1 kg ziemniaków z upraw ekologicznych. Zalewamy je 2 litrami wody, dodajemy 2 łyżki skrzypu polnego i gotujemy aż będą miękkie. W ciągu dnia wypijamy 2 szklanki takiego wywaru. Kuracja powinna trwać 2 -3 miesiące. Zamiast całych bulw możemy użyć obierki z ziemniaków i je ugotować. Najcenniejsze dla nas substancje znajdują się tuz pod skórką.

Soki przy schorzeniach wątroby i woreczka żółciowego
Marchew, dynia, seler, ogórek, mniszek, pietruszka ( natka i korzeń), lucerna, jabłko, czarna rzepa.

Soki przy schorzeniach nerek

Seler, marchew, pietruszka ( natka i korzeń) w dużej ilości, mniszek, sok z cytryny, pasternak, lucerna, dynia, rzeżucha.

Przepisy opracowano wg, dr Jadwigi Górnickiej „ Kuracje oczyszczające”