Oczyszczanie wątroby wg recepty dr. H. Clark

Zapraszam na indywidualne (jednoosobowe) oczyszczanie wątroby wg. recepty dr Huldy Clark

Polecam dwu-dobowe oczyszczanie wątroby wg receptury dr Huldy Clark, które polega na stosowaniu w określonym czasie mikstur z wykorzystaniem soli gorzkiej, oliwy z oliwek i soku z grejpfruta w odpowiedniej proporcji i składzie, dokładnie wg. recepty dr H. Clark.

Termin kuracji ustalam z każdą osobą indywidualnie mailowo lub telefonicznie i dotyczy on czasu, gdy księżyc jest między pełnią a nowiem.
Jeżeli przyjadą dwie osoby, to najpierw oczyszcza się jedna osoba, a później druga.

Terminy do uzgodnienia telefonicznie lub mailowo.

Telefon kontaktowy: 601 432 356
E mail: ela_sobieszczuk@poczta.onet.pl lub ela_sobieszczuk@protonmail.com

Kuracje będą prowadzone w Mrzygłodzie koło Sanoka w domku holenderskim.
Bardzo dobry dojazd samochodem.

Inwestycja w zdrowie wynosi 300 zł.

Zapisu dokonuje się z jednoczesną zaliczką w wysokości 50 zł, która w razie rezygnacji z uczestnictwa w danej kuracji nie podlega zwrotowi.
Zaliczkę należy wpłacać na konto: 62 8642 1012 3003 1209 5918 0001,
tytuł wpłaty: oczyszczanie wątroby i datę terminu kuracji.
Pozostałą wpłatę należy uiścić na miejscu.

Dodatkowe usługi:

Zapperoterapia – zapping wg dr H. Clark 3 x w czasie kuracji i w cenie kuracji
Spacery po okolicy
Dżwiękoterapia – kamertony lub klawiterapia do wyboru ( w cenie kuracji)
Ćwiczenia tybetańskie i oddechowe
Pogadanka na temat zdrowego odżywiania i pozytywnej postawy wobec życia

Zestaw do lewatywy wraz z matą ( bierzemy do domu) w cenie kuracji

Po zakończonej kuracji oczyszczania wątroby otrzymasz dalsze wskazówki i zalecenia po pierwszym oczyszczaniu wątroby. Jest możliwość zapisania się na następne oczyszczanie w odstępie 14-30 dni.

*****

Kuracja oczyszczania wątroby zaczyna się przykładowo w sobotę – przyjazd i zakwaterowanie od godziny 12 tej. Trwa jeszcze przez niedzielę do godziny 12 tej, czyli dwie doby.

Kuracja odbywa się indwidualnie czyli jednoosobowo.

Wykwaterowanie do godziny 12 tej.

Dodatkowe informacje:

Należy wziąć ze sobą wygodny dres, sportowe obuwie do spacerów, kalosze ( przy deszczowej aurze) lub 2 pary wygodnego obuwia na zmianę, szlafrok, kapcie, trzy sztuki bielizny, podkoszulki ( na wypadek zabrudzenia w czasie zabiegu lewatywy).

*****

Wskazane jest przeprowadzenie wcześniejszej kuracji przeciw pasożytom przykładowa kuracja poniżej, może to być również zapperoterapia.

Wskazane picie naturalnego soku jabłkowego w ilości 1 litra na dzień, przez sześć dni przed kuracją oczyszczania wątroby.

Wskazane jest zaopatrzyć się w sól, ze względu na uwalnianie się toksyn – będzie służyła do mycia ciała, po kolejnych etapach oczyszczania.

*****

Dodatkowe informacje dla ciekawych :

Wątroba to „laboratorium chemiczne”, od którego pracy zależy stan serca, układu krwionośnego, organów trawiennych, nerek, mózgu, układu limfatycznego, kondycja stawów, nasza psychika.

Prawie każdy człowiek cierpiący na przewlekłą chorobę, również m.in. alergię ma w wątrobie nadmierne ilości kamieni żółciowych.

Kamienie te stale blokują przewody żółciowe, a to obciąża znacznie cały organizm

U większości osób, które przyzwyczaiły się do spożywania mieszanych produktów węglowodanowo-białkowych, wątroba jest wypełniona kamieniami, korkami cholesterolu, bilirubiny, kawałkami grzybów, obumarłymi rozłożonymi ciałami pasożytów, nieorganicznymi solami mineralnymi, metalami ciężkimi oraz toksynami.

Na początku osłabiona wątroba nie daje żadnych dolegliwości. Ma ona tylko kilka nerwów bólowych.

Pierwszym ważnym sygnałem tego, że wątroba nie pracuje normalne, jest poranne uczucie zmęczenia. Kolejne wczesne objawy to: wzdęcia i mdłości, które pojawiają także po zjedzeniu lekkiego posiłku.

Nigdy nie czyścimy wątroby jeśli cierpimy na ostrą chorobę – nawet jeśli to tylko zwykłe przeziębienie!

Jeśli jednak chorujemy na coś przewlekłego, oczyszczenie wątroby może się okazać najlepszą rzeczą, jaką możemy dla siebie zrobić.

Już w przeddzień samego oczyszczania wątroby nie zażywamy żadnych leków, witamin czy suplementów, chyba że są one absolutnie potrzebne.

Czynniki sprzyjające pojawieniu się dolegliwości wątroby:

– irracjonalna frustracja, agresja, złość, poczucie winy, lęk
– chęć ukarania siebie, ignorowanie własnego rozwoju
– wewnętrzna walka i konflikt, trudności w podejmowaniu decyzji
– szukanie błędów i winy u innych
– skłonność do zachowania się jak ofiara, postawa „jaki jestem biedny”
– problem z przebaczaniem i byciem wyrozumiałym
– zaburzenia snu, brak relaksu

Na złość, wściekłość szczególnie tłumioną reaguje także woreczek żółciowy. Można być „zgorzkniałym” tak jak treść woreczka czyli żółć. Właśnie wtedy dochodzi do skurczenia się przewodu żółciowego, płyn gęstnieje, nie płynie a to prowadzi do tworzenia się kamieni. Można to określić, że jest to zmaterializowana i skamieniała agresja.

Czyli stąd płynie wniosek, że warto oprócz fizycznego oczyszczenia wątroby popracować nad emocjami takimi jak spokój, przebaczanie, miłość, szacunek, współczucie.

Czynności wskazane przed oczyszczaniem wątroby

Dobrze jest „ zmiękczyć „ organizm poprzez stosowanie przez kilka dni wcześniej rozgrzewające prysznice, kąpiele i saunę. Co kto może. W przeddzień oczyszczania nie przyjmujemy już leków, witamin czy suplementów, no chyba, że są absolutnie potrzebne.

Sześć dni wcześniej wypijamy po 1 litrze soku jabłkowego dziennie, powoli, między posiłkami ( unikamy jego picia tuż przed i w czasie2 godzin po posiłku, a także wieczorem). Po wypiciu soku płuczemy usta wodą z sodą oczyszczoną.

W trakcie tych 6 dni należy wyeliminować z diety produkty pochodzenia zwierzęcego i ciężkostrawne takie jak (mięso, nabiał, groch, fasola, produkty smażone i pieczone) oraz przejadanie się. Najbardziej wskazaną dietą jest jadłospis zawierający produkty roślinne i kasze. W czasie oczyszczania wątroby należy być spokojnym i rozluźnionym (wątroba nie lubi stresu).

Oczyszczanie wątroby powinno być poprzedzone oczyszczaniem organizmu z pasożytów. Jeżeli mamy mało czasu na wykonanie takiej kuracji, to korzystajmy z poniższego przykładu:

Przez 6 dni przyjmować wyciąg z mieszanki sporządzonej z równych części:
Kora dęby
Kora kruszyny
Piołun
Wrotycz
1 łyżeczkę od herbaty zalać zioła wieczorem ½ litra wrzącej wody i pijemy rano po 100 ml na pusty żołądek i tak prze 5,6 dni.
Po zakończonej kuracji oczyszczenia wątroby polecam picie przez około 3 tygodnie picie srebra monojonowego , które wspomaga proces oczyszczania organizmu.

Poniżej przykładowa kuracja:

Srebro monojonowe – oczyszczanie organizmu

20 dniowa kuracja z zastosowaniem srebra monojonowego Ag 124 przeciw organizmom patogennym (grzyby, bakterie, wirusy, niektóre pasożyty)

Jeśli chcemy aby srebro wchłonęło się w inne rejony ciała niż jelita to pijemy 10 minut przed posiłkiem.

Jeżeli chcemy aby wchłonęło się w jelitach to pijemy po lub w czasie posiłku.
1. 4 dni pijemy 1 x po ½ nakrętki rozpuszczone w wodzie ½ szklanki
2. 4 dni 2 x po ½ nakrętki
3. 4 dni 3 x po ½ nakrętki
4. 4 dni 2 x po ½ nakrętki
5. 4 dni 1 x ½ nakrętki

Srebro ma podobne działanie do antybiotyku – bakterie nie potrafią się uodpornić na srebro i dlatego jest lepsze niż antybiotyk chemiczny. W czasie stosowania  kuracji oczyszczającej dla zwiększenia i przyspieszenia efektów jej działania zaleca się nie spożywania mięsa, ryb i jaj, zmniejszenie produktów nabiałowych, produktów konserwowanych chemicznie, oraz używek (papierosy, alkohol itp.).

Podczas trwania takiej kuracji należy pić dziennie co najmniej 1500 do 2000ml czystej nie gazowanej wody dziennie, dokładnie przeżuwać przyjmowany pokarm i w miarę możliwości zadbać o 20 minutowy spacer na świeżym powietrzu.

W czasie kuracji należy spożywać probiotyki: kiszona kapusta, kiszone ogórki, sok z kiszonek, zsiadłe mleko, kefir, maślanka.

Dzieci poniżej 6 toku życia na jedną porcję stosują 1/3 nakrętki, dzieci poniżej 3 roku życia po ¼ nakrętki na jedną porcję.

Skutki uboczne: sporadycznie może wystąpić reakcja Herxheimera, będąca efektem oczyszczania organizmu z nagromadzonych toksyn, które uwalniając się do krwioobiegu mogą powodować krótkotrwałe: zmęczenie, złe samopoczucie, lekką biegunkę (jeżeli tak się stanie, zastosować węgiel drzewny medyczny), a także pozorne pogorszenie się stanu ogólnego zdrowia. To wszystko minie i potem będzie tylko lepiej.
*****
Po oczyszczeniu wątroby możesz jeszcze zaobserwować zmiany zachodzące w twoim organizmie. Najczęstsze z nich to: przezroczysta wydzielina z nosa, ból gardła, kaszel. U ludzi cierpiących na egzemę lub łuszczycę może początkowo nastąpić nasilenie objawów.

Zdarzają się również przypadki dyskomfortu psychicznego; gwałtowne zmiany nastroju, nadwrażliwość emocjonalna, itp. Wynika to z tego, że organizm porządkuje wszystko, także w sferze psychicznej.

Jeśli Twój organizm potrzebuje odpoczynku, to poddaj się temu. Jeśli czujesz przepływ energii, to nie zużywaj jej na zbędną aktywność fizyczna, bo energia ta potrzebna jest organizmowi do regeneracji. Myśl pozytywnie.

Po jakimś czasie przekonasz się, jak twój organizm oczyszcza się i odmładza.
*****

W miarę możliwości kontynuować lewatywy, przynajmniej jedną dziennie, wieczorem do godz 21 -szej przez jeżeli to mozliwe 7 dni. Najczęściej są to lewatywy zwykłe do 2 litrów.Max do 6 l wodyl

Odżywianie przy wychodzeniu z oczyszczania: unikamy potraw smażonych, ciężko strawnych, unikamy syntetycznych tłuszczy, mleka, pszenicy zwyczajnej i cukru.

Z mięsa najlepiej ryby gotowane na parze lub grillowane. Sery najlepiej kozie i owcze. Tłuszcze naturalne, oleje tłoczone na zimno i jedzone jako dodatek na surowo do sałatek.

Do picia zalecane są soki ze świeżych warzyw, ze wskazaniem na sok marchwiowo – jabłkowo-buraczany w proporcji 5:4:1. Zamiast jabłka może być cytryna. Woda z cytryną ciepła.

Soki z warzyw na różne dolegliwości
Wątroba, schorzenia woreczka żółciowego, kamica – marchew, dynia, seler, ogórek, mniszek, pietruszka ( natka i korzeń), lucerna, jabłko, czarna rzepa

*****
Proponowane lewatywy z… (INFORMACJEE DODATKOWE)

LEWATYWA Z CZOSNKU ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne.

Poza tym czosnek niszczy pasożyty przewodu pokarmowego, w związku z tym można go stosować w celu pozbycia się np. owsików u dzieci lub innych pasożytów w jelicie grubym, które wywierają negatywny wpływ na pracę jelita grubego i proces detoksykacji organizmu.

Zalać szklanką gorącej wody 4 zmiażdżone ząbki czosnku i odstawić do wystudzenia.

Napar dodać do pozostałej ciepłej wody w ilości do 2 l.

LEWATYWA Z NAPARU RUMIANKOWEGO

4 łyżki stołowe rumianku, albo 4 torebeczki, zalać 1/5 – 2 l wrzącej wody. Pozostawić pod przykryciem 20 minut. Kiedy płyn osiągnie temperaturę ok. 37 st. C można wlewać.

Ta lewatywa działa uspokajająco np. przy skurczach jelitowych.

LEWATYWA Z SIEMIENIA LNIANEGO I RUMIANKU

Jedną łyżkę siemienia lnianego gotuje się 10 – 20 minut w 1/5 litra wody. Następnie odstawiamy z ognia, dosypujemy 2 łyżki stołowe rumianku (albo 2 torebki) i pozostawiamy pod przykryciem do 20 minut, aż naciągnie. Na koniec dokładnie odcedzamy. Kiedy płyn osiągnie temperaturę ok. 33 st. C do 35 st. C można wlewać.

Stosuje się przy zapaleniach jelita grubego.

LEWATYWY Z ZIMNEJ WODY

Przygotowujemy płyn – 200 – 300g wody. Kiedy płyn osiągnie temperaturę ok. 18 st. C do 20 st. C można wlewać. Robi się takie niewielkie wlewy 3 – 4 razy dziennie. Tego rodzaju lewatywy stosuje się przy hemoroidach, neurastenii, nadpobudliwości płciowej. 

Dużo ludzi robi sobie wlewy z własnego świeżego moczu, albo odgotowanego. Tego typu lewatywa jest bardzo pomocna w leczeniu hemoroidów.

LEWATYWY Z OLIWY
Wieczorem wprowadza się 125 g do 200 g oliwy. Kiedy płyn (czysta oliwa) osiągnie temperaturę ok. 36 st. C można wlewać. Po 5 – 6 godzinach można ten płyn wydalić. Nie ma potrzeby utrzymywania go dłużej.

Taką lewatywę stosuje się przy obstrukcjach. Przy bardzo ciężkiej obstrukcji można zrobić zatrzymywaną lewatywę, którą powtarzamy przez kolejne 5 – 6 dni. Do wody dodajemy wówczas nie tylko oliwę, ale 1 łyżeczkę oczyszczonej sody.

LEWATYWA Z KAWY

Zagotować 2 l wody, dobra byłaby destylowana (ja używam przegotowanej, która zamrażam i ponownie odmrażam), dodać 4 łyżki kawy organicznej (zmielonej), gotować przez 15 minut.

Odcedzić. Kiedy płyn osiągnie temperaturę ok. 40 st. C można wlewać. Płyn taki w jelicie należy postarać się potrzymać 10- 15 minut, jak kto może i nawet dłużej. Robi się ją przez 3 tygodnie 3 x dziennie, potem 2 tygodnie przerwy i ponownie przez 3 tygodnie 3 x dziennie.

Tą lewatywę zaleca Gerson i stosowana jest ona w leczeniu pacjentów właśnie tzw. terapią Gersona, przy chorobach nowotworowych.

Do dzisiaj stosuje ją wielu chorych ze wspaniałymi wynikami! Można ją także zastosować dla normalnego oczyszczenia jelita, wtedy wystarczy ją zrobić 3 x dziennie przez tydzień, potem przerwa 1 tydzień i następnie powtórzyć znów 3 x dziennie przez tydzień.

Kawa tak zastosowana wspaniale leczy i wypłukuje trucizny, wszelkie bakterie i grzyby (lewatywę z kawy można stosować, aby pozbyć się grzybów candida). Ta lewatywa jest bardzo wskazana, daje dobre rezultaty. Oczywiście i w tym przypadku jak po każdej lewatywie trzeba uzupełnić dobre bakterie w jelicie.

Kawa wypłukuje bowiem „wszystko dobre i złe”, a więc także i dobre bakterie.

Okłady z oleju rycynowego na oczyszczanie wątroby

Okłady wzmacniają system immunologiczny, oczyszczają wątrobę i pomagają w jej funkcjonowaniu, działają korzystnie przy zaburzeniach układu przyswajania i wydalania.

Należy przygotować:

Olej rycynowy, folia plastikowa, ręcznik lub koc, termofor z gorącą wodą lub inne źródła ciepła, wodny roztwór sody oczyszczonej ( 2 łyżeczki rozpuszczone w 1 litrze wody).
Sposób wykonania okładu:

Olej rycynowy lekko podgrzać, wstawiając butelkę z olejem do ciepłej wody. Następnie nasączyć flanelę podgrzana rycyną. Flanela powinna być wilgotna, ale nie ociekająca olejem. Przyłożyć kompres do prawej części brzucha, w okolicy pod dolnym żebrem. Okład przykryć folią plastikową, a na niej ułożyć termofor z gorącą wodą. Całość przykryć ręcznikiem lub kocem. Okład należy pozostawić na ciele 1-2 godziny (dzieci do 10 roku życia przez ½ godziny).

Po zdjęciu okładu zatłuszczone miejsce należy przemyć wodnym roztworem sody oczyszczonej, a następnie umyć dokładnie ciepłą wodą i mydłem. Na skórze pozostają wydalone porami toksyny i jeśli nie zostaną usunięte, może nastąpić reabsorbcja.

Tą samą flanelę można stosować do okładów wielokrotnie (6-8 razy)pod warunkiem, że między zabiegami będzie przechowywana w lodówce. Powtarzając kurację, należy dodać nieco oleju do okładu. Flanelę po wyjęciu z lodówki można podgrzać termoforem z gorąca wodą.

Każdy członek rodziny powinien mieć swój własny okład.

Okłady z rycyny powinna się wykonywać przez kolejne 3 dni w tygodniu, najlepiej wieczorem przed snem. Trzeciego dnia po zabiegu należy wypić 1-2 łyżeczki oliwy z oliwek.

Po 3 dniach okładów należy zrobić 4 dni przerwy. Takie serie: 3 dni okładów i 4 dni przerwy dobrze jest stosować przez co najmniej 3 miesiące, a następnie można kontynuować zabiegi raz w tygodniu.

Uwaga! Kobietom podczas menstruacji i ciężarnym nie wolno przeprowadzać tego zabiegu.

Źródło: „Do zdrowia bez tabletek” Lilianna Bondarczuk Elmborg

Poniżej przykładowa kuracja przeciw-pasożytnicza, którą należy przeprowadzić bezwzględnie przed kuracją oczyszczenia wątroby

Kuracja przeciw pasożytom 10 dni – przerwa – 10 dni

Wziąć równe ilości suszonych i sproszkowanych ziół: wrotycz, piołun bylica i goździki.

Przygotowanie: zioła zmielić w młynku do kawy lub blenderze, nie za bardzo drobno i tylko tyle aby spożyć świeże, po to, aby zachowały się cenne fitoncydy.

Zioła spożywane w postaci proszku uważa się za dużo bardziej skuteczne niż wywary i nalewki, ponieważ penetrują również uchyłki w jelitach.

Koniecznie spożywać tylko świeżo zmielone, ponieważ z upływem czasu tracą szybko lecznicze właściwości.

Stosowanie:

Zmieszać i jeść 3 x dziennie 1 łyżeczkę suchego proszku pół godziny przed posiłkiem, popijając wodą przez okres 10 dni.

Pierwszego dnia jemy jedną łyżeczkę, drugiego dwie i od trzeciego po trzy łyżeczki przed posiłkiem 15 – 30 minut.

Pozostajemy przy trzech łyżeczkach dziennie przez resztę dni.

Przerwa 1 tydzień i powtórzyć ponownie przez 10 dni, aby zniszczyć również jaja pasożytów.

*****

Kurację tę możemy robić także wtedy, kiedy mamy nadmiar gazów, wzdęcia, zmęczenie, problemy ze snem lub profilaktycznie dwa razy w roku – na wiosnę i w jesieni.