Olejek rycynowy – zastosowanie inne niż znamy

Olejek rycynowy – 14 powodów dla których olej rycynowy powinien być w każdym domu!

Edgar Cayce odkrył większe możliwości jego stosowania, zwłaszcza w leczeniu narządów wewnętrznych.

Polecał raczej stosowanie okładów niż przyjmowanie oleju doustnie, gdyż okłady pobudzają mechanizmy obronne organizmu, poprawiają krążenie i pomagają odbudować homeostazę w organizmie (równowagę między komórkami).

Zauważył też bardzo ważną rzecz, że okłady pomagają w chorobach, w których z powodu zaburzenia obiegu limfatycznego następuje niewystarczające usuwanie toksyn z całego organizmu bądź z chorych miejsc.

Najczęściej stosuje się okłady w następujących chorobach:

• wrzody trawienne
• zaparcia
• samoistne nadciśnienie
• zapalenie wyrostka robaczkowego
• nieżyt żołądka
• zapalenie pęcherzyka żółciowego
• odmiedniczkowe zapalenie nerek
• zapalenie okrężnicy
• infekcyjne zapalenie wątroby
• niedrożność jelit
• zapalenie kości i stawów, ból głowy
• pęknięcie odbytu
• bóle brzucha z trudnością odnalezienia przyczyny
• krwiak otrzewnej
• hemoroidy
• zapalenie pochewki ścięgna
• zapalenie kaletki maziowej
• w chorobach „kobiecych
• można zastosować gorący okład z rycyny aby rozpuścić piasek w przewodach żółciowych
• w chorobach skórnych
• urazach szyi, kręgosłupa, bicepsów, ból krzyża
• okłady można stosować, kiedy występuje gorączka.

Są już dowody na obserwacje kliniczne stosowania oleju z rycyny, potwierdzające jego działanie, które znacznie wzmacnia system immunologiczny.

Jak zrobić okład z oleju rycynowego:

Należy złożyć trzy bądź cztery warstwy flaneli, którą mamy zamiar pokryć pewien obszar skóry. Nasączyć olejem rycynowym flanelę i przyłożyć do ciała, nie trzeba nasączać jej całej, wystarczy nałożyć warstewkę oleju i równo rozprowadzić palcem. Do następnego okładu można używać tego samego kawałka flaneli, a olej nałożyć z innej strony, w ten sposób jeden kawałek posłuży na parę okładów. Można przed nasączeniem flaneli podgrzać olej w naczyniu, które później używa się tylko do tego celu. Okład należy umieścić na ciele w odpowiednim miejscu (zazwyczaj na początek najlepiej w okolicy wątroby) i przykryć go folią plastikową w celu utrzymania odpowiedniej, podwyższonej temperatury.

Można na warstwę folii założyć obcisły podkoszulek, aby się to nie zsunęło.

Okład powinien znajdować się na skórze parę godzin, najlepiej zastosować go przed snem. Należy stosować przez 3 dni, potem zrobić przerwę aby organizm mógł się zregenerować, gdyż układ limfatyczny będzie w tym czasie wydalał toksyny.

Rano po zdjęciu okładu trzeba od razu przemyć skórę wodnym roztworem sody oczyszczonej (pół łyżeczki sody na pół szklanki ciepłej wody), następnie umyć mydłem i wodą. Na skórze znajdują się toksyny i trzeba się ich w ten sposób pozbyć.

Przeciwwskazania do stosowania tego rodzaju okładów: miesiączka, diety przeczyszczające, ciąża.

Badania naukowe dowiodły, że olej rycynowy ma ogromne oraz wszechstronne możliwości lecznicze, a jego dodatkową zaletą jest niska cena i dostępność (na razie). Łatwość stosowania stawia go ponad inne leki.

Okłady na szyję robione w przypadku nawracających angin powodują oczyszczenie tego obszaru i regenerację działając profilaktycznie, a w czasie anginy przyspieszają wyleczenie, jest to zalecane przez naturoterapeutów.

1. Naturalny środek przeczyszczający

Jednym z największych mitów promowanych przez firmy farmaceutyczne, to to, że olejek rycynowy jest niebezpieczny dla zdrowia. Prawdą jest fakt, że jest on nie tylko bezpieczny, ale również może być stosowany przez małe dzieci.
Roślinny olej rycynowy, a w szczególności ziarna rycyny są bardzo silnie toksyczne. Toksyny o których mowa są eliminowane w procesie ekstrakcji oleju. Informacje jakie są promowane przez wcześniej wspomniane firmy farmaceutyczne, to głównie liczne zgodny powodowane przez spożycie oleju rycynowego.
Prawda jest taka, że głównym powodem zgonów jest przedawkowanie olejku oraz efekty odwodnienia.
Stosując olejek rycynowy jako środek przeczyszczający musimy trzymać się zaleceń w dawkowaniu. Generalnie osoby dorosłe mogą przyjąć od 1-2 łyżeczek oleju rycynowego, a dzieci od 2 roku życia 1 łyżeczkę. Dzieciom olejek rycynowy można wymieszać z sokiem pomarańczowym dla poprawy smaku.
Warto wspomnieć, że działanie olejku rycynowego zaczyna się dopiero w jelicie cienkim, a nie jak większość środków przeczyszczających już w okrężnicy. Przyjmuje się, że pełne przeczyszczenie organizmu następuje od 2-5 godzin od spożycia.

2. Łagodzi bolesność mięśni

Olejek rycynowy posiada właściwości łagodzące ból mięśni. Olej uznawany jest za „ciepły”, ponieważ pobudza krążenie płynów w ciele człowieka. Olejek doskonale nadaje się do mieszania z olejkami eterycznymi. Kilka kropel oleju rycynowego wymieszaj z olejkiem eterycznym i wykorzystaj do masażu na obolałe mięśnie wynikające z przetrenowania lub dużej aktywności fizycznej.

3. Łagodzi bóle stawów

Głównym składnikiem olejków rycynowych są kwasy rycynowe (prawie 90%). To właśnie one posiadają właściwości obkurczające na układ limfatyczny.
Naczynia limfatyczne odpowiedzialne są za gromadzenie, a następnie odprowadzanie toksyn z organizmu. Gromadzenie toksyn w organiźmie powoduje wiele chorób autoimmunologicznych w tym bóle stawów oraz stany zapalne stawów. Olejek rycynowy usprawnia eliminację toksyn poprzez swobodniejsze przemieszczanie się w układzie limfatycznym.
Olej rycynowy działa bezpośrednio na układ immunologiczny oraz zwiększa ilość białych krwinek zwanych limfocytami. Najwspanialsze jest to, że działa on miejscowo. Jeżeli więc chcielibyśmy zwiększyć obszar i siłę działania na ból stawów, warto jest wymieszać go razem z pieprzem cayenne.

4. Leczy zakażenia grzybicze

Olejek rycynowy posiada silne właściwości grzybobójcze za sprawą kwasu undecylenowego. Z tego względu olej rycynowy może być wykorzystywany w leczeniu chorób grzybiczych w tym grzybicy, grzybicy stóp oraz kandydozy. Ten olejek jest równie skuteczny jak leki antygrzybiczne.
Trochę olejku rycynowego rozgrzać i ostudzić, a następnie zastosować na miejsce występowania zakażenia grzybiczego. Leczenie rozpocząć na noc, zostawiając na skórze do rana, następnie powtórzyć zalecenie na dzień. Zabieg powtarzać do poprawy efektów.

5. Stymuluje wzrost włosów

Stosowanie olejku rycynowego na każdą część ciała nie działa stymulująco, ale stosując go na głowie, poprawimy wzrost włosów. Wszystko spowodowane jest tym, że pobudza układ krążenia do intensywniejszego działania.
Rozgrzany olejek rycynowy, delikatnie wcierać w głowę. Pierwsze efekty będą widoczne już po dwóch tygodniach stosowania terapii.

6. Poprawia kolor włosów

Olejek rycynowy jest wykorzystywany przez firmy produkujące szampony do mycia głowy. Stosowanie olejku rycynowego wpływa na poprawę koloru włosów, a same włosy stają się gęstsze i silniejsze.
Swoje wspaniałe właściwości zawdzięcza właściwościom zatrzymującym wilgoć. Stosując na włosy zachowuje wilgoć na nich, przez co każdy włos staje się grubszy i ciemniejszy.

7. Domowy naturalny tusz do rzęs

Maskara jest głównym środkiem stosowanym do malowania rzęs, sprawia on, że rzęsy są grubsze i ciemniejsze. Naturalny tusz do rzęs powstaje w skutek spalania olejków roślinnych np. olej kokosowy, z dodatkiem ekstraktów ziołowych i olejków eterycznych.
Nie ukrywajmy, ale produkcja naturalnego tuszu jest procesem bardzo brudzącym, ale w konsekwencji mamy bardzo bezpieczny i naturalny tusz do rzęs.

8. Głęboko nawilża skórę

Olejek rycynowy jest rewelacyjnym środkiem do nawilżania suchej skóry. Kiedy olej rycynowy jest bardzo lepki, nakładamy go na naszą suchą skórę, a zawarte w nich kwasy tłuszczowe wnikają w głąb tkanki skórnej i nawilżają ją. Warto wspomnieć, że bardzo dużo produktów kosmetycznych do nawilżania skóry, w swoim składzie posiada olejek rycynowy.

9. Lek na choroby skóry

Olejek rycynowy jest doskonałym lekarstwem na wszelkiego rodzaju problemy skórne. W szczególności nadaje się do leczenia brodawek czy trądziku.

10. Poprawia sen

Co raz więcej ludzi miewa problemy ze snem. Mimo ogromnej świadomości ludzi wynikających z braku snu, wiele osób celowo zaniecha z niego korzystać każdej nocy. Niestety ale to nie jest element który możemy na sobie wymusić, tym bardziej jeżeli mamy z nim poważne problemy.
Olejek rycynowy ze względu na swoje właściwości może zmienić ten stan rzeczy i przenieść cię do głębokiego i długiego snu.
Olej rycynowy jest uznawany za doskonałe lekarstwo dla osób u których zegar biologiczny szwankuje. Nie wiadomo jest dlaczego pozytywnie wpływa na sen, ale osoby, które korzystają z niego na włosy lub rzęsy, ręczą, że wspiera spokojne usypianie i utrzymywanie snu bez problemów.

11. Skuteczny środek na kolkę u dzieci

Zdecydowana większość dzieci w pierwszych miesiącach życia cierpi z powodu bolesnych kolek powstających z niewyjaśnionych powodów. Prawdopodobnie spowodowane jest to przez gazy, nieprawidłowe skurcze lub problemy w przewodzie żołądkowo-jelitowym. Niezależnie od powodu występowania dolegliwości, olejek rycynowy może przynieść ulgę, mimo, że niektóre leki tego nie zrobią.
Małym dzieciom nie podaje się olejku rycynowego doustnie, a delikatnie wciera w brzuszek. Nie wiadomo czy są to właściwości przeciwbólowe olejku efekt właściwości nasennych. Mimo wszystko zdecydowana większość dzieci odczuwa szybką ulgę zaraz po zastosowaniu.

12. Leczy problemy skórne u zwierząt

Właściwości bakteriobójcze oraz przeciwzapalne jakie posiada olejek rycynowy przyśpieszają gojenie się ran. Największym problemem jest fakt, że zwierzęta często liżą swoje rany, a niesmaczny smak olejku może ich odrzucić od dalszego lizania ran.

13. Olejek rycynowy jako środek konserwujący

Właściwości anty-grzybicze olejku rycynowego są wykorzystywane w przemyśle spożywczym. Bardzo często wykorzystywany jest do konserwowania produktów przed szkodliwymi bakteriami, które mogą popsuć produkt.

14. Olej rycynowy jako smar

Olej rycynowy posiada doskonale właściwości smarujące. Bez problemów działa w niskich jak i wysokich temperaturach. Jest wykorzystywany w silnikach samochodów wyścigowych. Jako jeden z nielicznych olejów nie wpływa na rozkład gumy. Z tego powodu wykorzystywany jest w pompkach rowerowych, gdyż tam są uszczelki gumowe.
Olejek rycynowy jest bezpieczny na urządzenia kuchenne. Bez problemów możesz wykorzystać olej rycynowy do smarowania nożyczek czy maszynki do mielenia mięsa.
Uwaga! Olejek rycynowy może przyśpieszyć lub wywołać przedwczesny poród. Lekarze jednoznacznie odradzają stosowanie go kobietom w ciąży.

Medycyna ludowa stosuje go na każdą część ciała, nawet na rany, również do masażu piersi w celu zwiększenia napływu mleka, do leczenia trudno gojącego się pępka u noworodków.

Można ulżyć bolącym i zmęczonym stopom jeśli przed snem nasmaruje się je tym olejem i włoży bawełniane bądź wełniane skarpety.

Można też używać oleju rycynowego do regeneracji skóry, usuwania brodawek, przebarwień, znamion, jednak jest to długotrwała kuracja, co należy mieć na uwadze jak się ją zaczyna.

Współcześnie ludzie oczekują rozwiązań typu: instant, czyli: dziś posmarujesz, jutro jesteś zdrów. Jeśli chodzi o środki naturalne, do których zalicza się olej rycynowy, należy wykazać się cnotą cierpliwości, bądź zacząć ją rozwijać.

Leczenie olejem rycynowym częściej wzbudzało niedowierzanie niż obawy.

Olej rycynowy leczy – przypadki opisane przez pacjentów

Simone Gabbay lecąc samolotem z Toronto do Amsterdamu poczuł przenikliwy ból w plecach, który promieniował wzdłuż nogi. Najmniejszy ruch potęgował cierpienie. Wtłoczony w ciasne siedzenie w samolocie zmagał się z narastającym bólem i usiłował dociec, co spowodowało to nieszczęście, niewygodna pozycja czy może to, że niósł ciężką walizkę. Po przylocie do Amsterdamu, z dala od swego rodzinnego lekarza, musiał sobie radzić sam. Wówczas przypomniał sobie o „Śpiącym proroku” Edgarze Caycem, który na uśmierzenie bólu zalecał okłady z rycyny. Skurczony we dwoje udał się do apteki zakupił olej, namoczył nim hotelowy ręcznik, owinął bolące miejsce, zabezpieczył jeszcze kawałkiem folii przed zabrudzeniem pościeli i zmęczony wyczerpującą podróżą natychmiast usnął. Po przebudzeniu rano z radością stwierdził, że wczorajszy ból całkowicie ustąpił, może teraz chodzić, wyginać się i nic już go nie boli.
***
Kiedy McCready zgłosił się do lekarza z groźnym stanem zapalnym palca, został skierowany do szpitala w celu natychmiastowej operacji, nawet z możliwością amputacji. Siostra poradziła mu, aby przedtem udał się do miejscowej akuszerki, która zawsze im pomagała. Ciocia Minnie, jak ją nazywali, poleciła owinąć palec flanelką zamoczoną w oleju rycynowym. Następnego dnia ból ustąpił, a po tygodniu palec był wyleczony.
***
Archeolodzy odnaleźli w grobowcach sprzed 4000 lat ziarna rycyny i opisy o stosowaniu oleju rycynowego do leczenia podrażnionych oczu.
Olej rycynowy, którego botaniczna nazwa brzmi ricinus communis, był znany i stosowany w leczeniu już w starożytności. W Chinach i w Indiach stosowano olej rycynowy do pobudzenia porodu i wydalenia łożyska, w Persji do łagodzenia objawów epilepsji. Tak samo znany był ten lek w Afryce, Grecji i Ameryce. W starożytnym Rzymie znany był jako Palma Christi, czyli dłoń Chrystusa, i ta nazwa używana jest do dzisiaj.
***
Dzięki przekazom Edgara Caycego świat pozyskał ze skarbca starożytnej medycyny skuteczny lek, który teraz możemy prostym domowym sposobem stosować do leczenia wielu chorób wewnętrznych i zewnętrznych. Dr William McGarey, były dyrektor kliniki w Phoenix stosował go dziesiątki lat i twierdził, że organizm po zastosowaniu okładów z oleju rycynowego jest zawsze zdrowszy niż przed okładami.
Dr Jervis skutecznie leczył wszelkie przebarwienia i brodawki na skórze. W książce opisuje przypadek dziewczyny z Vermont, u której nagle pojawiła się na policzku brunatna plama wielkości paznokcia. Plama była tak ciemna, że nie dało się jej zamaskować. Dr Jervis zalecił smarowanie codziennie olejem rycynowym. Po tygodniu znamię pojaśniało, a po następnych trzech znikło.
W książce Caycego Health through Drugless Therapy, dr Harold J. Reilly, który przez czterdzieści lat leczył w oparciu o ridingi Caycego opisuje przypadek kobiety, która przez trzynaście lat cierpiała z powodu krwawienia macicy. Kobieta była śpiewaczką operową i choroba uniemożliwiała jej kontynuowanie kariery zawodowej. Ginekolodzy proponowali operację z możliwością usunięcia niektórych organów. Dr Reilly zastosował płukanie jelita grubego i okłady z oleju rycynowego przez trzy kolejne noce. Już pierwszego dnia ustało plamienie, było to szczególnie zadziwiające, gdyż leczenie przypadło akurat po okresie menstruacji, który zwykle wydawał się trwać bez końca. Po tygodniu artystka czując się już dobrze mogła odśpiewać koncert.
***
Dr McGarey opierając się na zaleceniach zawartych w ridingach Caycego, skutecznie leczył bóle wątroby i woreczka żółciowego, owrzodzenia, bóle głowy, zapalenie wyrostka robaczkowego, hemoroidy, zaparcia, łagodził skutki epilepsji i ratował ciężarne kobiety przed groźbą poronienia.
Badania wykazały, że olej rycynowy wspiera oczyszczenie organizmu z toksyn, pobudza działanie naczyń limfatycznych i wzmacnia system immunologiczny.
Już dwugodzinne okłady z oleju rycynowego powodują wzrost liczby komórek T-11 i limfocytów. Okłady pobudzają maleńkie naczynka chłonne śluzówki jelita grubego, a niektóre autorytety naukowe twierdzą, iż siły życiowe ludzkiego organizmu rodzą się właśnie w tych naczynkach. Zauważono, że okłady z oleju rycynowego leczą, lub wspierają leczenie chorób, w których z powodu zaburzeń obiegu limfy następuje niewystarczające usuwanie zanieczyszczeń w całym organizmie lub w chorych miejscach.
***
Okłady z oleju rycynowego robi się domowym sposobem samemu. W tym celu należy przygotować dwie lub trzy flanelki wielkości mniej więcej dwóch dłoni, po złożeniu nalać na nie olej rycynowy i przyłożyć do leczonego miejsca (wątroba, brzuch lub in.). Na okład z flanelki przykładany odpowiedniej wielkości folię, aby nie zabrudzić sobie pościeli. Następnie owijamy się lub przykrywamy ręcznikiem i całość podgrzewamy termoforem lub poduszką elektryczną. Po godzinie lub półtorej (można dłużej), wycieramy skórę wodą z rozpuszczoną w niej sodą do pieczenia.
Lekarze zwracają uwagę, aby do leczenia stosować olej rycynowy medyczny doskonałej jakości. Najlepszy z nich pozyskiwany jest w Indiach zimnotłoczony, uprawiany bez pestycydów, na doskonałej ziemi i w otoczeniu znakomitego powietrza.
Gwarancję wysokiej jakości oleju zapewniają sklepy rozprowadzające leki Edgara Caycego pod nazwą Castor Oil. Jeżeli jednak nie można nabyć takiego oleju należy korzystać z normalnego oleju rycynowego, który jest w sprzedaży w każdej aptece.
***
A od siebie dodam takie zastosowanie: koleżanka miała małą firmę cukierniczą i przy produkcji lizaków zdarzało się mnóstwo poparzeń gorącym, lepkim syropem. Więc to wielokrotnie przez nią wypróbowane. Natychmiastowe posmarowanie oparzenia olejem rycynowym sprawia, że po chwili silnego bólu, bolesność oparzenia ustępuje a goi się rewelacyjnie bez żadnych bąbli i innych „atrakcji”.