Oczyszczanie organizmu z kwasu moczowego – czas trwania 3 dni

Oczyszczanie organizmu z kwasu moczowego – czas trwania 3 dni

Kuracje przeprowadza sie przez trzy dni, podczas kuracji nie należy niczego jeść oprócz pomarańcz lub grapefruitów.

W ciągu dnia wypijać  4 l mieszanki soków. Codziennie nalezy sporządzać nową mieszankę soków.

Składniki mieszanki na 1. dzień (soki muszą być świeżo wyciśniete):
900g soku z grapefriutów + 900 g soku z pomarańcz + 200g soku z cytryn + 2 l wody destylowanej – razem 4 litry.

Przeprowadzenie kuracji – przepis na 1.dzień

1. Rano na czczo należy rozpuścić 1 stołową łyżkę gorzkiej soli ( Epsom) w szklance wody ciepłej i wypić. Robi sie to w celu wydalenia ze wszystkich części organizmu znajdujących się tam toksyn. Roztwór ten działa na zatrutą toksynami limfę jak magnez na opiłki żelaza. W wyniku tego wszystkie odpady zbierają się w jelitach i są wydalane.
Działając przeczyszczająco, roztwór gorzkiej soli wymywa toksyny i odwadnia organizm.

Aby zrekompensować ubytek wody pije się 4 litry mieszanki soków, która jest szybko wchłaniania pezez organizm.

2. Po wypiciu soli gorzkiej należy ciepło się ubrać i co 30 minut pić mieszankę soków po 100 g dopóki się ona nie skończy. Gdy pojawi się uczucie głodu, należy jeść pomarańcze lub grapefruity, ale nic oprócz tego. W czasie kuracji może wystapić silne pocenie – to normalne zjawisko, wraz z potem organizm pozbywa się wszelkich nieczystości.

Drugiego i trzeciego dnia nalezy postępować tak samo, jak pierwszego.

Czasami w związku z oczyszczaniem możemy odczuwać bóle głowy, nudności i słabość. Nie należy sie tym przejmować – jest zjawisko przejściowe, które minie. Jeżeli jednak ból głowy nie znika, to należy się przejść po świeżym powietrzu lub zrobić intensywny masaż małżowiny usznej, rozcierająć ją mocno dużym i wskazującym palcem od dołu do góry i z powrotem do momentu, aż ból ustąpi.

Jeżeli pojawiły się mdłości, to należy pogryzać skórkę cytryny lub pomarańczy.

Przed snem każdego dnia kuracji koniecznie trzeba wypić napar z ziół przeczyszczających. Jest to niezbędne dla wydalenia z jelita grubego zalegających tam toksym. W czwartym i piątym dniu pić sok z jabłek i marchwi lub mieszanki soków. Jeść tylko warzywa i owoce. Szóstego dnia można dietę urozmaicić ( kasza, jajka, ryba).

Po przeprowadzeniu oczyszczenia należy zmienić trochę nawyki żywieniowe. Podstawę pożywienia powinny stanowić sałatki, kasze, warzywa, owoce oraz ich świeżo wyciśnięte soki. Odżywiać się należy wg. diety rozdzielnej, tzn. białka spożywać oddzielnie od weglowodanów.

Chodzi o to, że białko trawione jest w żołądku 2-4 godziny, a węglowodany 20 – 40 minut. Węglowadany trawione są przez enzymy zasadowe, a białka przez kwaśne.
Choroby stawów, kości, bóle w kręgosłupie, chroniczny reumatyzm, artretyzm, podagra, osteroporoza itp. wszystkie te choroby wywołane są nadmiarem kwasu moczowego w organizmie.

Wiele chorób skóry, różnego rodzaju egzemy skórne również mają ścisły związek ze zgubnym działaniem kwasu moczowego i jego soli. Kwas moczowy jest dla organizmu trucizną.

Żródło: „Droga do zdrowia” Michał Tombak