Okłady z oleju rycynowego na oczyszczanie wątroby

Okłady z oleju rycynowego na oczyszczanie wątroby

Okłady wzmacniają system immunologiczny, oczyszczają wątrobę i pomagają w jej funkcjonowaniu, działają korzystnie przy zaburzeniach układu przyswajania i wydalania.

Należy przygotować:

Olej rycynowy, folia plastikowa, ręcznik lub koc, termofor z gorącą wodą lub inne źródła ciepła, wodny roztwór sody oczyszczonej ( 2 łyżeczki rozpuszczone w 1 litrze wody).

Sposób wykonania okładu:

Olej rycynowy lekko podgrzać, wstawiając butelkę z olejem do ciepłej wody. Następnie nasączyć flanelę podgrzana rycyną. Flanela powinna być wilgotna, ale nie ociekająca  olejem. Przyłożyć kompres do prawej części brzucha, w okolicy pod dolnym żebrem. Okład przykryć folią plastikową, a na niej ułożyć termofor z gorącą wodą. Całość przykryć ręcznikiem lub kocem. Okład należy pozostawić na ciele 1-2 godziny (dzieci do 10 roku życia przez ½ godziny). Po zdjęciu okładu zatłuszczone miejsce należy przemyć wodnym roztworem sody oczyszczonej, a następnie umyć dokładnie ciepłą wodą i mydłem. Na skórze pozostają wydalone porami toksyny i jeśli nie zostaną usunięte, może nastąpić reabsorbcja.

Tą samą flanelę można stosować do okładów wielokrotnie (6-8 razy)pod warunkiem, że między zabiegami będzie przechowywana w lodówce. Powtarzając kurację, należy dodać nieco oleju do okładu. Flanelę po wyjęciu z lodówki można podgrzać termoforem z gorąca wodą.

Każdy członek rodziny powinien mieć swój własny okład.

Okłady z rycyny powinna się wykonywać przez kolejne 3 dni w tygodniu, najlepiej wieczorem przed snem. Trzeciego dnia po zabiegu należy wypić 1-2 łyżeczki oliwy z oliwek. Po 3 dniach okładów należy zrobić 4 dni przerwy. Takie serie: 3 dni okładów i 4 dni przerwy dobrze jest stosować przez co najmniej 3 miesiące, a następnie można kontynuować zabiegi raz w tygodniu.

Uwaga! Kobietom podczas menstruacji i ciężarnym nie wolno przeprowadzać tego zabiegu.

Źródło: „Do zdrowia bez tabletek” Lilianna Bondarczuk Elmborg