OCET JABŁKOWY – zastosowanie

OCET JABŁKOWY –  zastosowanie

Wlej ocet jabłkowy do miski i zamocz w nim stopy. Nie uwierzysz, co się stanie

Wspomaga leczenie grzybicy, reguluje poziom cukru we krwi, zabija bakterie, ma właściwości oczyszczające i pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów. O czym mowa? O occie jabłkowym, który ostatnio stał się bardzo popularny. Mimo to wciąż wiele osób nie docenia jego niesamowitych właściwości prozdrowotnych. Warto je wykorzystać, nawet w niekonwencjonalny sposób.

Przyjrzyjcie się poniższym podpunktom i spróbujcie je zastosować. Na pewno nie pożałujecie!

Działanie na stopy

Jako, że ocet jabłkowy potrafi rozprawić się z bakteriami i grzybicą, to warto przygotować roztwór, w którym zamoczycie swoje stopy. Zmieszajcie go z wodą, wlejcie do miski i trzymajcie tam stopy od 10 do 30 minut. Czynność tę możecie powtarzać do momentu ustąpienia objawów.

Regulacja cukru we krwi

Ocet jabłkowy pomaga zwiększyć wrażliwość na insulinę. Jest więc szczególnie przydatny dla osób, które zmagają się z cukrzycą, ale nie tylko. Najlepiej spożywać dwie łyżeczki płynu przed snem, by wspomóc swoje zdrowie.

Łagodzenie oparzeń

Za długo przebywaliście na słońcu? Wasze ciało jest mocno zaczerwienione i piecze? Zróbcie sobie kąpiel, a do wody dodajcie kilka łyżeczek octu jabłkowego. Po wyjściu z wanny, ze względu na właściwości łagodzące roztworu, powinniście poczuć ulgę.

Wspomaganie przemiany materii

Ocet jabłkowy zdobył ogromną popularność przede wszystkim ze względu na właściwości odchudzające. Wspomaga on bowiem przemianę materii, a tym samym pomoże uzyskać zgrabną, szczupłą sylwetkę. Dzięki jego spożyciu z pewnością pozbędziecie się także toksyn z organizmu.

Przeciwdziałanie nowotworom

Nowatorskie badania wykazują, że regularne spożywanie octu jabłkowego, w niewielkich ilościach, chroni organizm przed powstawaniem i rozwojem różnego rodzaju nowotworów.

Wzmocnienie włosów  Kosmetolodzy zapewniają też, że ta naturalna substancja wspomaga kondycję włosów. Sprawia, że są zdrowsze, mocniejsze, a co więcej pięknie lśnią. Wystarczy dodać kilka kropel do szamponu, którym myjecie swoje włosy.

Czkawka: Kwas jabłkowy stymuluje nerwy w gardle, które powodują czkawkę. Wystarczy wypić łyżeczkę kwasu.

Ból gardła: Najczęstszą przyczyną bólu gardła jest infekcja wirusowa. Powłoka, jaką tworzy kwas jabłkowy na tylnej ścianie gardła, zapobiega rozwojowi i wnikaniu wirusa do komórek. Wystarczy 3–4 razy co 30 minut przełknąć łyżeczkę kwasu.

Brzydki zapach z ust: Spowodowany jest najczęściej przez bakterie gnilne, schowane pomiędzy zębami. Wystarczy przed snem przepłukać usta jedną łyżeczką kwasu.

Bóle brzucha: Jeżeli przed snem odczuwasz dolegliwości żołądkowo-brzuszne nie pozwalające na spokojny sen, wypij łyżeczkę kwasu jabłkowego, rozpuszczoną w pół szklance wody.

Porady Starego Dochtora: Kwas jabłkowy to naturalny lek na wiele popularnych dolegliwości. Tak więc możesz stosować i pomagać sobie lub nie. Masz prawo wyboru!

dr n. med. Jerzy Jaśkowski