Tasiemiec, lamblia, glista – kuracje ziołowe

Tasiemiec wg zielarza W. Poprzęckiego

 

Przepis
10dkg wyłuskanych pestek z dyni rozetrzeć z taką samą ilością, borówek-brusznic, zjeść na czczo, po dwóch godzinach zażyć soli gorzkiej, rycyny lub innego środka przeczyszczającego. Po dwóch dniach zabieg powtórzyć, po następnych dwóch dniach powtórzyć jeszcze raz. Odnalezienie w kale trójkątnego członu – głowy tasiemca – nie zawsze musi świadczyć o uwolnieniu wnętrzności od tego pasożyta, gdyż należy liczyć się z tym, że mogło być kilka egzemplarzy, a nigdy nie wiemy ile. Jeżeli po trzecim zabiegu nie znajdziemy w kale ani jednej części tasiemca. – czy to prostokątnej, czy trójkątnej – należy zjeść porcję śledzia z cebulą w oliwie. Jeżeli strawienie tego śledzia przejdzie bez żadnych zaburzeń – możemy uważać, że tasiemiec został usunięty całkowicie.
Dla oczyszczenia organizmu z bardzo niebezpiecznych dla zdrowia wydzielin tasiemca, które zawsze ulegają wessaniu do krwi – pijamy zioła czyszczące krew.

W trakcie zabiegów pijemy: kłącze rzewienia, nasienie czarnuszki, kłącze kozłka, kłącze paprotki słodkiej, liść mięty, kwiat wrotyczu i kora kruszyny – 4 lub więcej z tych środków, zmieszać, łyżkę na szklankę wody gotować 10-45 minut, a  pić na czczo i przed snem.

Sposoby na lamblie  dr Elena I. Sklianskaja

 Pierwszy wariant – wyciąg.

1 łyżka stołowa liści brzozy + 2 szklanki wrzątku, naciągać do ostygnięcia.

Przyjmować po 1/2 szklanki 4 razy dziennie przed jedzeniem. Przed stosowaniem do wyciągu trzeba dodać troszkę sody (na czubku noża).
Drugi wariant – 10% wyciąg.

50 gramów liści włożyć do emaliowanej miednicy, szybko umyć strumieniem chłodnej wody, ugnieść w emaliowanym garnku + 500 ml wrzątku, przykryć pokrywką, dokładnie owinąć i trzymać przez noc. Rano przecedzić i wstawić do lodówki.

Przyjmować 30-40 minut przed jedzeniem po 1/3 szklanki, cykl 40-45 dni. W ciągu 30 dni następuje znaczna poprawa.

Znikają nudności, odbijania i inne zjawiska dyspeptyczne.

Człowiek staje się silniejszy i bardziej rześki. Jednak przyjmowanie nalewki trzeba kontynuować jeszcze 10-15 dni, do zakończenia cyklu.

Dopiero wtedy lamblie znikają całkowicie.

Glisty  wg. Witold Poprzęcki

 Przepis 1
Kłącze rzewienia, kłącze kozłka, nasienie czarnuszki – po 5,0, nasienie marchwi, kłącze paprotki słodkiej, kwiat wrotyczu po 10,0, kora kruszyny 25,0 i ziele piołunu 15,0. Łyżkę ziół zalać szklanką zimnej wody i gotować na wolnym ogniu 10-15 minut, uzupełniając wygotowaną wodę, po czym odstawić do naciągnięcia.Pić rano na czczo i wieczorem przed snem.
Przepis 2
Pestki z dyni świeże, wyłuskane, utłuc w moździerzu z cukrem i zjeść tyle, żeby się nimi najeść. W 4 godziny później przyjąć środek przeczyszczający – olej rycynowy lub odwar kruszyny.

Albo : pestki z dyni i borówki zjeść na czczo w dużej ilości, w 3 godziny później zażyć oleju rycynowego.

Zabieg jeden lub drugi – powtórzyć w odstępach dwudniowych.